Atrakcje

Atrakcje

Polecane atrakcję w naszej okolicy:

 

Zameczek Myśliwski Habsburgów - drewniany pałacyk z końca XIX w. wybudowany w stylu alpejskim.
Muzeum Beskidzkie - Muzeum mieści się w zabytkowym drewnianym budynku starej karczmy z końca XVIII. Oficjalne otwarcie nastąpiło 16 sierpnia 1964 roku.
Park Kopczyńskiego - usytuowany między placem Hoffa i głównym deptakiem a rzeką - w parku znajduje się amfiteatr mieszczący 2,5 tys. widzów.
Kościół ewangelicko-augsburski Apostołów Piotra i Pawła - wybudowany w 1838 r. jako przykład architektury klasycystycznej.
Zamek Prezydenta - na Zadnim Groniu wybudowany w 1930 r. według projektu Adolfa Szyszko-Bohusza. Zamek był darem ludu Śląskiego dla prezydenta Rzeczypospolitej.
Drewniane wille - z początku XX wieku, m.in. Zacisze i Dąbrówka przy Al. Burschego.
Skocznia narciarska - Skocznia w Wiśle Malince została wybudowana w 1933 r. Rozgrywano na niej między innymi zawody Pucharu Świata.
Grota Solno - Jodowa wyłożona solą z Morza Czarnego.

Wyciągi narciarskie:

Ośrodek narciarski "CIEŃKÓW".

Wyciąg Klepki.

Ośrodek narciarski "STOŻEK".

Ośrodek narciarski "KICZORY".

Ośrodek narciarski "SOSZÓW".

Ośrodek narciarski "Nowa Osada".

Wisła Groń Kozińce.

 

Serdecznie zapraszamy

 

 

Informacje

Wisła to górska miejscowość w Beskidzie Śląskim. Najniżej położonym miejscem w Wiśle jest dolina rzeki Wisły na granicy z Ustroniem (392 m n.p.m.), zaś najwyżej – szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Centrum Wisły położone jest na wysokości 430 m n.p.m. Dolinę, w której leży miasto, otaczają malownicze góry Beskidu Śląskiego.